Ellentétes hatást váltott ki a Maus című képregény betiltása.
Egy Tennessee állambeli iskolai körzetben megtiltották a holokausztról szóló, Pulitzer-díjas Maus képregény oktatási célú felhasználását a középiskolai osztályokban. Az indoklás szerint azért, mert a képregény helyenként csúnya szavakat tartalmaz, valamint az egyik panelje meztelenséget ábrázol.
A Forbes beszámolója alapján azonban úgy tűnik, a tiltás ellentétes hatást váltott ki, összességében ugyanis a Maus-képregény eladási számai január eleje óta 753 százalékkal növekedtek: a hónap első hetében 1684 példányt értékesítettek, a második héten már 2423-at, majd
A Maus-képregények szereplői antropomorf állatok: egérfejű zsidók, macskafejű németek és kutyafejű amerikaiak. Az ő sorsukon keresztül ismerheti meg az olvasó a holokauszt megrázó eseményeit és következményeit.
A történet gerincét a szerző-rajzoló Art Spiegelman lengyel származású apjának magnószalagra rögzített visszaemlékezései alkotják, így a Maus fikciós, önéletrajzi és dokumentumkötet is egyben.
Új aranykor felé közeledik a képregény Magyarországon? – Demus Zsófia a Mandinernek
Egyre növekszik a képregény kulturális és társadalmi elfogadottsága itthon, de számos területen lehetne még előrelépni – állítja Demus Zsófia képregényszakértő. A Szépirodalmi Figyelő rovatvezetőjével a képregényes művek magyarországi helyzetéről, filmes adaptációkról, sorozatokról, és a koronavírus-járvány hatásairól is beszélgettünk. Bővebben is érdekel...
Nyitókép: Maro Siranosian / AFP